Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

ARE YOU FREE? – festival improvizovanej muziky

08. sep 2017.

Netradične Vás teraz pozývame na hudobný festival ARE YOU FREE?, ktorý sa koná dňa 13. a 14. septembra 2017 v Dunajskej Strede, v réžii OZ Naconxypan.
V prvý deň podujatia, v stredu o 19:00 vystúpi v Galérii súčasných maďarských umelcov v rámci programu Acoustic Night formácia PaCoRa Trio a o 20:00 radio.string.quartet z Rakúska.
Zoskupenie troch skúsených muzikantov (Palúch, Comendant a Ragan) funguje od roku 2004. Hudba tria je postavená na prelínaní jazzu a folklóru (slovenského a moldavského), podfarbená prvkami vážnej hudby. Ich repertoár tvoria vlastné kompozície a prearanžované jazzové štandardy. Husle, viola a violončelo a ľudský hlas – to je všetko, čo potrebujú. Ich nový projekt opisujú ako CrossoverJazzClassicPopFusionRockNewMusicElectronic. Ich tvorba by sa dala opísať ako hudobnými obrazmi zrealizované scenáre; so slovami kvarteta: „ Hráme piesne života, plné chaosu, energie a krásy“.
Štvrtok bude patriť formáciám A.M.P. Trio (Maďarsko) a William Parker – Hamid Drake – John Dikeman Trio (USA); koncert sa koná v kinosále MsKS Benedeka Csaplára o 20:00.
Členovia tria A.M.P. (Ajtai–Miklós–Pozsár) sú zástupcami najmladšej generácie, ktorí skúmajú najnovšie trendy voľnej improvizovanej hudby. Trio v zložení Hamid Drake, William Parker a John Dikeman sa poskladalo na 12. Doek Festival (Amsterdam). Ad hoc formácie v improvizovanej hudbe sa nemusia vždy vydariť, ale ich trio dosiahlo oveľa viacej. Turné po turné sa preukáže ako stále výnimočnejšie hudobné zoskupenie. Toto je ich štvrté európske turné od ich prvého stretnutia v r. 2014. Sú to najvýznamnejšie postavy kreatívneho jazzu, plní kreatívnej energie.

Bližšie informácie o podujatí nájdete tu.
Vstup na festival je voľný.

Zdroj: facebookovská stránka festivalu