Barbi Lelkes: prvé extraligové body

2017. okt. 15

V 4. kole basketbalovej Extralige žien ŠBK Šamorín podľa papierových predpokladov prehral s Piešťanmi (53:85).

Tak ako pred zápasom tréner Berti Diósi avizoval, v zápase dostali väčší priestor mladé šamorínske odchovankyne. Iba pätnásťročná Eszter Andrássy hrala 22 minút, 16-ročná Barbara Lelkes viac ako 19. Babi práve v sobotu zaznamenala svoje prvé body v Extralige. Je zaujímavé, že hádzala bez chýb! Zaznamenala dve dvojky a dvakrát trafila z trestných hodov. ,,Dnes som konečne trafila do koša. Skúšala som to aj v predchádzajúcich dueloch, no vtedy sa mi to nepodarilo. Dnes sme statočne vzdorovali proti veľkým favoritkám piešťanským Čajkám, v poslednej štvrtine sme proti pohárovému víťazovi dosiahli remízu,” uviedla Barbi.

ŠBK Šamorín – Piešťany 53:85

Štvrtiny: 12:23, 10:21, 12:22, 19:19.

Diváci: 210.

ŠBK Šamorín: Slezáriková 1, Marcová 11, Beronja 18, Hašková 8, J. Lelkes 7, Andrássy 2, Mészáros 0, B. Lelkes B 6.