Bez gólu sa nevyhráva

2017. okt. 21

Ďalšia prehra. Futbalisti ŠTK neuspeli vo Zvolene (0:1) a po 13. kole druhej ligy sú stále na zostupujúcom, 14. mieste.

Šamorínčania začali vo Zvolene zle, domáci mali šancu hneď na začiatku zápasu. ,,Ďuro Hajdúch nás skvelo podržal,“ povedal Vlado Pončák, ktorý absolvoval prvý duel na jeseň. Postupom času sa začali presadzovať hostia. Trikrát mohli otvoriť skóre, ale Csaba Horváth, Vlado Pančík a Gustavo svoje príležitosti nepremenili. ,,Keď nedáme gól, nevyhráme. Tak ako v predchádzajúcich dueloch, trápili sme sa v koncovke,“ pokračoval náš skúsený futbalista.

V druhom polčase Zvolen zvýšil agresivitu, mal väčšiu snahu vyhrať. Jeho hráči bojovali, chceli urobiť všetko pre zisk troch bodov. Dočkali sa v 64. minúte, keď pekne trafil Mádel. ,,Mohli sme vyrovnať, no Gustavo nedal. Domáci už potom umnou hrou udržali víťazstvo. Veľká škoda. Vo Zvolene sme mali na to, aby sme bodovali,“ povedal Vlado Pončák.

Pozitívom sobotňajšieho zápasu je Ponyho návrat do zostavy. ,,Našťastie noha drží, všetko je v poriadku,“ poznamenal Vlado Pončák.

Zvolen – ŠTK Šamorín 1:0 (0:0)

Gól: 64. Mádel

ŽK: Memič, Kotora, Lupčo – Fuják, Gustavo, Carvalho

Rozhodoval: Ihring

Diváci: 267

ŠTK Šamorín: Hajdúch – Carvalho, Pončák, Štrbák, Fujak (78. Sabler) – Nascimento, Horváth, Igor Juliao – Pančík (63. Šmehyl), Gustavo, Fernando Neto