Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Chute, vína, tradície – prinášame program Festivalu Pomlé

27. júna 2019.

Na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov, tohtoročný Festival Pomlé, ktorý je najväčším kultúrnym a gastrofestivalom nášho mesta, bude trvať už tri dni. Nižšie prinášame podrobný program podujatia.

29. august, štvrtok

Veľké javisko
19.00 Pressburger Klezmer Band
21.00 Cimbaliband

Čarovná lúka
12.00-19.00 Interaktívne tradičné hry, slamený hrad, remeselnícke zamestnania, prezentácia starých remesiel
16.00 Kuttyomfitty Társulat: Tri rozprávky o kráľovi Matejovi (v maď. jazyku)
17.30 Bábkové divadlo Bum-bác: Žabí princ (v slov. jazyku)
20.00 Kuttyomfitty Társulat: No a čo!? (predstavenie pre dospelých v maď. jazyku)

Ulica zázrakov
12.00-21.00 Trh remeselníkov: tradičnými metódami ručne pripravované veci

Námestie chutí
12.00-24.00 Tradičné žitnoostrovské jedlá

Ulica vín
12.00-24.00 Degustácia vín renomovaných domácich a vinárov z okolitých vínnych oblastí zahraničia
Vínne javisko: Hrá ĽH Pósfa

 

  1. august, piatok

Veľké javisko
18.00 Gala Vzlietol páv (finalisti televíznej folklórnej šou Maďarskej televízie: DFS Csali, FS Ilosvai, ĽH Parapács, ĽH Pósfa, speváčka Benko Fruzsina, speváčka Szabó Julika),
20.00 koncert balkánskej hudby Csángálló Zenekar
22.00 koncert rómskej hudby Oláh Gipsy Beats

Čarovná lúka
15.00-19.00 Interaktívne tradičné hry, slamený hrad, remeselnícke zamestnania, prezentácia starých remesiel
16.00 Divadlo Csavar: Čert (v maď. jazyku)
17.30 Divadlo Portál: Pyšná princezná (v slov. jazyku)
19.00 Koncert Varkocs
21.00 Tanečný dom s kapelou Csali

Ulica zázrakov
15.00-21.00 Trh remeselníkov: tradičnými metódami ručne pripravované veci

Námestie chutí
15.00-24.00 Tradičné žitnoostrovské jedlá

Ulica vín
15.00-24.00 Degustácia vín renomovaných domácich a vinárov z okolitých vínnych oblastí zahraničia
Vínne javisko: Hrá ĽH Pósfa

31. august, sobota

Veľké javisko
16.00 Galaprogram detských folklórnych súborov
18.00 Galaprogram dospelých folklórnych súborov
21.00 Koncert speváčky Palya Bea

Čarovná lúka
10.00-19.00 Interaktívne tradičné hry, slamený hrad, remeselnícke zamestnania, prezentácia starých remesiel
11.00 Bábkové divadlo Csemete: Pyšný gunár (v maď. jazyku)
15.00 Koncert Holló Együttes
16.30 Divadlo Portál: Martinko Klingáč (v slov. jazyku)
19.00 Koncert Samaria Klezmer Band

Ulica zázrakov
10.00-21.00 Trh remeselníkov: tradičnými metódami ručne pripravované veci

Námestie chutí
10.00-24.00 Tradičné žitnoostrovské jedlá

Ulica vín
11.00-24.00 Degustácia vín renomovaných domácich a vinárov z okolitých vínnych oblastí zahraničia
Vínne javisko: Hrá ĽH Varjos

Možnosť zmeny programu vyhradená.

Foto: Tuba Ádám