Eszter Méri: po dvoch domácich striebrach smer Európa

2018. feb. 19

Pre šamorínsku mladú tenistku Eszter Méri sa rok 2018 začal slušne. Na halových majstrovstvách Slovenska medzi mladšími dorastenkami  (do 16 rokov) vo dvojhre, ako aj medzi staršími vo štvorhre získala striebro.

,,S druhým miestom vo dvojhre som spokojná. Dala som do toho všetko. Moja súperka bola lepšia. Zatiaľ. Urobím všetko, aby som bola najbližšie úspešnejšia ja,” povedala Eszti, ktorá v utorok vo štvorhre získala druhé miesto. ,,Bol to veľmi vyrovnaný zápas. Rozhodli malé detaily. V supertajbrejku nám k titulu chýbalo iba pár loptičiek,” pokračovala 15-ročná hráčka.

Eszti vo februári ako členka slovenskej reprezentácie do 16 rokov sa zúčastnila kvalifikačného turnaja majstrovstiev Európy. ,,Na turnaji vo Francúzsku sme skončili na tretej priečke. Bohužiaľ, postúpili iba prvé dve družstvá,” dodala študentka šamorínskeho gymnázia Imreho Madácha.

,,Momentálne tvrdo trénujeme, pripravujeme sa na jarnú časť. Onedlho už prídu antukové turnaje. Práve ten povrch obľubujem najviac. Verím, že v tomto roku budem môcť sa zúčastniť viac zahraničných turnajov. Bolo by výborne, dostať v juniorskom svetovom rebríčku do prvej štyristovky. Lebo práve podľa umiestnenia sa môžem prihlasovať na turnaje. Ak to vyjde, rada by som štartoval aj na ženských turnajov ITF,” dodala Eszti Méri, tenistka ŠTK Šamorín.