Gabika & Csabi: na ME trikrát striebro!

2019. júl. 14

Paráda! Vynikajúco! Šamorínski rýchlostní kanoisti sa zaskveli na majstrovstvách Európy do 23 rokov. Gabika Ladičová získala dve striebra a Csaba Zalka skončil tiež na druhej priečke.

,,Som maximálne spokojná a veľmi šťastná. Sú to moje prvé medaily z mládežníckych majstrovstiev Európy. Je to niečo neskutočné. Veď na európskom šampionáte som prvýkrát štartovala pred troma rokmi. A dnes som získala dvakrát striebro,“ povedala pre nás kanoistka Gabika Ladičová. V Račiciach Šamorínčanka rozjazdy na oboch tratiach zvládla skvelo, priamo postúpila do A – finále. ,,Pred päťstovkou som bola veľmi nervózna. Vedela som, že to budú dlhé preteky, ktoré budú bolieť. Bolo to nekonečné… No nakoniec so šťastným koncom pre mňa,“ prezradila mladá dáma. ,,Poobede som sa cítila už lepšie. Na dvestovke sa mi išlo lepšie a došla som napriek bočnému vetru na druhej priečke. Je super, že mám dve striebra,“ dodala Gabika Ladičová.

,,Boli to neskutočné preteky. Zlato nám ušlo o 0,05 sekúnd. Nepovedal by som, že sme sklamaní, no keď vám k prvému miestu chýba tak málo..,“ uviedol Csaba Zalka, ktorý ako člen slovenského štvorkajaku získal na 500 metrov striebro.