Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Dve prehry

2019. okt. 05

Šamorínski futbalisti a basketbalistky nemali dobrý víkend. ŠTK prehral v Podbrezovej (0:1) a ŠBK na palubovke Dubček Bratislava (57:69).

V prvom polčase bolo naše mužstvo aktívnejšie, no nevyužilo svoje šance. V druhom dejstve prišiel trest, keď domáci využili nedôraz nášho tímu pri  bránení a otvorili skóre. Pri záverečnej snahe o vyrovnanie domáci zatiahli roletu a dokázali ustrážiť najtesnejší náskok. ,, V prvej časti hry sme mali navch, keď sme eliminovali najväčšie zbrane domácich. Cez polčasovú prestávku sme nabádali hráčov k aktívnemu pristupovaniu k súperovi, čo sa nám v úvode druhého polčasu darilo. Za vyrovnaného stavu sme mohli ísť do vedenia, keď Dolinský netrafil odkrytú bránu. Pri chvíľkovej strate koncentrácie sme inkasovali. V závere sme na súpera vyvinuli tlak, keď súpera podržal brankár Macej. Podľa môjho názoru treba hráčom poďakovať za predvedený výkon, bohužiaľ, ani to, že sme neboli horším mužstvom, dnes nestačilo na bodový zisk. Minimálne bod sme si dnes zaslúžili,” komentoval po zápase hlavný tréner ŠTK, Branislav Sokoli.

Podbrezová – ŠTK Šamorín 1:0 (0:0)

Gól: 70. Trapanovski

Žlté karty: Špyrka, Ďatko, Mizerák, Mejri – Čunta, Baez

Rozhodoval: Martin Ježík

Diváci: 365

ŠTK Šamorín: Slančík – Mezovský, Dolinský, Valek, Čunta – Nagy P., Baez, Németh (63. Méry) – Pidruchnyi, Rymarenko, Leginus

———————————————————————————————————————————————————————————————–

Naše basketbalistky začali v Bratislave výborne, no nakoniec prehrali. ,,Začali sme výborne, videli sme 7:0. V úvode zápasu aj naša obrana bola v poriadku. V útoku sme mali veľa možností, no nevyužili sme ich. Postupne sa nám rozpadla obrana, čo nakoniec znamenalo našu prehru. Mladé baby sú psychicky labilné. Viackrát to vzdajú po tom, čo nepremenia svoju príležitosť. Čaká nás veľa práce. Musíme sa poučiť z každého duelu. Musíme bojovať,” uviedla Tímea Sujová, hrajúca asistentka trénera ŠBK Šamorín.

Dubček Bratislava – ŠBK Šamorín 69:57

Štvrtiny: 10:14, 23:14, 12:17, 24:12

Diváci: 90

ŠBK Šamorín: Sujová 16, Svetlíková 15, Dulová 8, Oštáladová 6, Zárevúcka 6, Lelkes J. 5, Marcová 1, Lelkes B., Burianová.