Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

ME v krose v Šamoríne: rozpočet, maskot, ambasádori

14. nov 2017.

Už len 26 dní ostáva do začiatku 24. Majstrovstiev Európy v krose v Šamoríne (10. decembra), ktoré budú rekordné.

Viac ako tisíc ľudí: Predbežne je prihlásených 40 krajín. ,,Je to 80% zo všetkých štátov Európy,“ uviedol Ladislav Ásványi, viceprezident Slovenského atletického zväzu a aj organizačného výboru ME 20017 v krose v Šamoríne. ,,Rátame s tým, že v areály X-Bionic Sphere bude viac ako tisíc pretekárov, trénerov, členom realizačných tímov,“ prezradil Ásványi..

Rozpočet: Pohybuje sa na úrovni 700 000 eur. ,,Asi 280-tisíc poskytnú sponzori, 50-tisíc SAZ. Okrem finančnej podpory 5-tisíc eur významne nám pomáha aj mesto Šamorín. Pôvodne sme dostali od štátu garanciu na 100-tisíc eur. V súčasnosti je to ,,iba“ 40-tisíc. Zmenila sa situácia,“ poznamenal Ladislav Áványi.

Pripravuje sa aj mesto: ,,Sme radi, že v našom meste sa uskutoční takéto významné podujatie. Aktívne sa zúčastňujeme príprav. Chceme, aby sa každý u nás cítil ako doma,“ povedal viceprimátor Šamorína Csaba Orosz.

Maskot: Stal sa ním rys. Vytvoril ho grafik Peter Buček a jeho plyšovú podobu dostanú všetci medailisti. Niekoľko stoviek kusov pôjde aj do predaja.

Ambasádori: Po moderátorovi Sajfovi to bude výborná bývala slovenská bežkyňa Lucia Hrivnák Klocová a triatlonista Richard Varga.

Beh pre verejnosť: Organizátori pripravili pre amatérov možnosť absolvovať tú istú trať, ktorú odbehnú aj účastníci hlavných pretekov na majstrovstvách Európy. Momentálne je prihlásených 460 bežcov.

Majstrovstvá Slovenska:  V nedeľu sa v X-Bionic Sphere uskutočnia majstrovstvá Slovenska v krose, na ktorých sa bude dať kvalifikovať na majstrovstvá Európy.