Parádna posledná štvrtina, fantastickí diváci

2017. mar. 22

Baby ŠBK Šamorín to dokázali. V rozhodujúcom, treťom štvrťfinálovom zápase zdolali Poprad 75:45 a postúpili do semifinále.

Úvodné minúty patrili Popradu, ktorý vyhral aj prvú štvrtinu. ,, Priznávam sa, pre zápasom som nebol vo svojej koži…. Boli sme si vedomí, o čo dnes hráme. Oproti ostatným zápasom sme začali horšie, no svojim spôsobom to bol náš zámer. V predchádzajúcich dueloch sme mali dobrý začiatok, no záver horší. Ako napríklad v sobotu v Poprade….,“ uviedol Tomáš Kačmárik, tréner ŠBK Šamorín. Postupom času výkon našich báb išiel hore. Prvýkrát sa ujali vedenia v 17. minúte, po prvom polčase na svetelnej tabuli svietilo skóre 34:29. ,,Postupom času sa náš výkon gradoval, vyvrcholil v poslednej štvrtine, ktorú sme vyhrali 26:2. Teší ma, že na palubovke sa objavili všetky hráčky,“ pokračoval náš kouč, ktorý vyzdvihol parádnu atmosféru v Športcentre Samaria. ,,Veľké ďakujem patrí divákom, ktorí boli fantastickí. Taká parádna atmosféra v tejto sezóne ešte u nás nebola. Sme veľmi radi, že sme postúpili. Aj naši fanúšikovia majú veľký podiel na našom triumfe,“ dodal Tomáš Kačmarík.

Najlepšou strelkyňou domáceho družstva bola Lenka Slezáriková, ktorá bola na neudržania. Napríklad mala tri trojkové pokusy a všetky boli presné! ,,Sme šťastné, že sme zvládli rozhodujúci duel. Úvod nevyšiel podľa našich predstáv, no nakoniec sa ukázala naša sila,“ povedala Lenka, ktorá si po svojich úspešných pokusoch užívala atmosféru v hale. ,,Bola parádna,“ skonštatovala s úsmevom.

Júlia Lelkes bola v stredu v štatistike +/- najlepšou Šamorínčankou, na konte mala +30 bodov. Viackrát sa zaskvela akrobatickým obranným zákrokom, po ktorých diváci boli doslova vo vytržení. ,,Po horšom začiatku sme sa zlepšili a bez problémov sme vyhrali. Tešíme sa na semifinálové zápasy proti Good Angels Košice. Diváci? Fantázia,“ dodala Juli.

,,Gratulujem našim dievčatám k postupu,“ poznamenal primátor mesta Gabriel Bárdos.

ŠBK Šamorín – Poprad 75:45

ŠBK Šamorín: Slezáriková 19, Keane 11, Hašková 10, Sujová 10, Lelkes 6, Vyňuchalová 6, Theiner 5, Nagyová 5, Marcová 3, Lukačiková 0, Slimáková 0.

Štvrtiny: 16:20, 18:9, 15:14, 26:2.