Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Pimpuš a padajúca hviezda – stretnutie mladých čitateľov s Martou Šurinovou

2020. feb. 27

O tom, ako malá dievčinka z detského domova jedného dňa vyrástla a v dospelosti sa pasovala so životom. O tom, ako bola osamelá, až kým si neosvojila malého zatúlaného kocúrika Pimpuša. O tom, ako hľadala strateného kamaráta, s ktorým vyrastala. O tom, ako sa našli. O tom všetkom píše autorka Marta Šurinová, vo svojej novej knihe. Pozornému čitateľovi ale neujde stále aktuálne posolstvo: neponáhľajme sa, žime si po svojom a robme to, čo nás baví. Veď život a svet okolo nás je presne taký, aký si ho spravíme. Je úplne jedno, či veríme, že nám pomôže talizman, alebo veríme, že želania nám splní padajúca hviezda. Dôležité je neprestávať snívať. Veď je to také jednoduché, stačí len chcieť.
Srdečná vďaka patrí Marte Šurinovej za to, že prijala pozvanie a urobila si čas pre našich druhákov, tretiakov a štvrtákov a podelila sa s nimi o príbehy zo svojich kníh,  o svoju lásku k prírode a zvieratkám a o svoje skúsenosti zo života spisovateľa. „V každom mojom príbehu musí byť nejaké zvieratko, aspoň jedna blcha…“, táto veta z úst spisovateľky deti nesmierne pobavila.
Marta Šurinová je aj prispievateľkou do časopisu Slniečko, ktorý čítajú naši štvrtáci, jej texty môžete nájsť v Čítankách a tiež je naša bývalá kolegynka, takže veríme, že v budúcnosti sa naše cesty ešte stretnú a aj deti ju veľmi rady opäť uvidia.
Mgr. Daniela Rusnačiková