Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Premiéra Lászlóa Bénesa: slzy, silné emócie…

20. mar 2017.

László Bénes ml. prekonal ďalšiu métu. Futbalista nemeckého Mönchengladbachu debutoval v Bundeslige. A práve proti veľkému Bayernu Mníchov. Na vlastných očiach to videl aj Laci Bénes, otec bývalého šamorínskeho hráča.

,,Mám za sebou neuveriteľné dni,” začal rozprávanie pár hodín po veľkej udalosti Laci Bénes. ,,S kamarátom sme prišli do Nemecka na dva zápasy. Vo štvrtok nastúpil Mönchengladbach v Európskej lige proti Schalke a v nedeľu privítal v zápase Bundesligy Bayern. Bolo to tak, že Lacus v sobotu nastúpi za rezervu Borussie a vzápätí sa vráti domov, lebo v pondelok sa má hlásiť na zraze slovenskej reprezentácie do 20 rokov. No osud to chcel ináč,” usmieval sa Laci, ktorého prezývkou je Pacal.

Vo štvrtkovom pohárovom zápase sa Borussi zranilo viac hráčov. ,,Lacus v piatok netrénoval s rezervou, ale s áčkom. A na druhý deň išiel s tímom na sústredenie. To ale automaticky neznamenalo, že sa dostane medzi nominovaných hráčov proti Bayernu. Z dvadsať hráčov sa ocitne v nominácií iba osemnásť. Napadlo ma, že najhoršie bude, že on bude jedným ktorý si sadne na tribúnu. Znamenalo by to, že cez víkend si nezahrá žiadny zápas,” pokračoval Laci.

V nedeľu o štvrť na päť dostal Pacal radostnú správu: jeho syn sa dostal do nominácie. Duel začal na lavičke. ,,Po polhodinke hry sa Jantschke zranil a tréner poslal rozcvičovať práve Lacusa. Mal som v očiach slzy… Nakoniec aj druhý polčas začal synátor na lavičke. Onedlho išli všetci sa rozcvičovať. Každý bol oblečený, len Lacus nie…Prvé striedanie, druhé striedanie a stále nič. On sa iba rozcvičoval. Do konca zápasu bolo 15 minút, keď asistent trénera mával na náhradníkov. Z jeho pier som si vyčítal, že kričí Laci…. Nebolo treba viac. .. Bol som veľmi dojatý, plakal som. Rýchlo som si premietol jeho kariéru: začiatky v Dobrohošti, pôsobenie v Šamoríne, v Dunajskej Strede, v Győri, v Žiline, dohoda s agentúrou Stras and Friends a prestup do Mönchegladbachu. Je to fantastické, že Lacus absolvoval zápas v Bundeslige. A práve proti Bayernu Mníchov! Vždy som hovoril, že náhody neexistujú…,” dodal s úsmevom Laci ,,Pacal” Bénes.

lacus1 lacus2 lacus3