Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Šamorínska Pinte-dvojička zdolala Fradi

2017. nov. 26

Prvý domáci zápas na novom štadióne, hosťom Ferencváros. V Szombathelyi bola futbalová slávnosť. Haladás absolvoval prvý majstrovský duel na na novom štadióne, ktorý bol zrekonštruovaný za 50 miliónov eur.

Mužstvu zo Szombathelyu sa nedarilo a preto pred dvoma týždňami sa jeho trénerom stala dvojica slovenská dvojica Michal Hipp – Attila Pinte. V prvom domácom zápase v novej Aréne Haladás privítal Ferencváros.

Futbalová slávnosť v Szombathelyi vyšiel na výbornú. Domáci v dramatickom, zaujímavom zápase zdolali Fradi 2:1. ,,Pre mňa to bol netradičný duel, keďže v minulosti som hral za Ferencváros,” usmieval sa Aťo. ,,Pred zápasom sme si boli vedomí, že Fradi je vysokým favoritom duelu. Hráčom sme celý týždeň zdôrazňovali, že nemôžeme sa báť, musíme byť sebavedomí. Chalani dali do toho všetko, pred fantastickým publikom sme dosiahli vynikajúci výsledok. V Szombathelyi nikdy nezabudnú na tento večer,” povedal pre našu stránku Attila.

V druhom polčase za stavu 1:1 nastúpil za domáci tím aj jeho syn Patrik. Práve po akcií na jeho ľavej strane dal Haladás víťazný gól. ,,Bol to fantastický zápas. Atmosféra na štadióne bola parádna, slovami sa to nedá ani opísať. Veď ste to videli,” poznamenal Patrik, ktorý so svojimi spoluhráčmi absolvoval po zápase niekoľko čestných kôl. Fanúšikovia Szombathelyu totiž dlhé minúty oslavovali mužstvo. ,,Verím, že toto víťazstvo nám veľmi pomôže a ešte do zimnej prestávky sa dostaneme zo zostupujúceho miesta,” dodal Patrik.