Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Šamorínske gymnáziá navštívil predseda vlády SR Robert Fico

20. apr 2017.

V osobe predsedu vlády SR dnes zavítal do nášho mesta ďalší ústavný činiteľ. Presne dva týždne po tom, že prezident SR Andrej Kiska navštívil Gymnázum M. R. Štefánika a Gymnázium Imre Madácha, aj premiér sa stretol so žiakmi tejto školy. Témou jeho prednášky, ktorá sa konala bez účasti médií, bola Európska únia a Slovensko. Po prednáške pokračoval predseda vlády do Kostolných Kračian, kde sa stretol s predstaviteľmi spoločností Shindler, a.s. a Wertheim Elements, s. r. o.; jeho dnešná návšteva nášho regiónu bude ukončená tlačovou konferenciou v Obecnom dome v Šipošovských Kračanoch.

PaedDr. Edita Lysinová, riaditeľka Gymnázia M. R. Štefánika uviedla: „Teší nás, že sa pán premiér zaujíma aj o školstvo, najmä z toho dôvodu, že príde na školu, kde v rámci jednej budovy je už tridsiaty štvrtý rok spolunažívanie dvoch gymnázií s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským.“

Na stretnutí, ktoré sa konalo o 11:00 hodine, naše mesto zastupoval primátor Šamorína Gabriel Bárdos.

Predseda vlády vo svojej prednáške nehovoril o aktuálnych politických dianiach, avšak zdôraznil, že pre Slovensko niet lepšej alternatívy, ako členstvo v Európskej únii. Podčiarkol aj dôležitosť výberu kvalitnej vysokej školy alebo univerzity a možnosť štúdia v zahraničí. Podľa Roberta Fica je spoločná existencia gymnázií s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským v Šamoríne príkladom toho, že vzájomné vzťahy medzi dvomi národmi sú na nadštandardnej úrovni.