ŠBK: fantastické víťazstvo!!!

2017. apr. 15

Paráda baby! Veľký potlesk pre vás! ŠBK Šamorín v druhom stretnutí o tretie miesto zdolal Ružomberok 89:79 a vynútil si tretí duel.

Šamorínčanky začali zle, po piatich minútach prehrávali o desať bodov. ,,Do zápasu sme vstúpili veľmi nekoncentrovane a ani naša energia nebola na požadovanej úrovni. Ešte raz sme si zdôraznili o čo dnes hráme a že hráme pred našimi skvelými fanúšikmi. V druhej štvrtine sme hru zrýchlili – zaagresívnili a otočili sme vývoj zápasu,“ povedal Tomáš Kačmarík, tréner ŠBK. Po prestávke začal Ružomberok lepšie, no naše baby maximálne bojovali. ,,Bolo veľmi dôležité ustáť tlak hosťujúceho družstva. Poradili sme si s tým a bodový rozdiel sme navýšili. Celú štvrtú štvrtinu sme držali približne 10 bodový náskok a dotiahli stretnutie do víťazného konca,“ pokračoval Kačmarík. ,,Zdolali sme veľmi silný Ružomberok a som za to strašne rád. Celú sezónu sme mali viaceré šance ich poraziť, siahali sme na výhru aj proti piešťanským Čajkám, no nedotiahli sme to dokonca. Bič však plieska na konci a táto výhra je skvela a zaslúžená. Svojmu tímu som absolútne veril a som rád, že to ukázal dnes na palubovke. Hlavne aj kvôli našim skvelým fanúšikom, ktorý si túto výhru za celú sezónu zaslúžili,“ dodal náš tréner.

Našou najlepšou strelkyňou bola Tímea Sujová, ktorá zaznamenala 26 bodov. ,,Mali sme zlý vstup do zápasu, no potom sme sa prebrali a uverili sme, že môžeme vyhrať. Dali sme do toho všetko. Každý nechal všetko na ihrisku. Raz vynikala jedna hráčka, potom druhá. Bol to výborný kolektívny výkon. Veľmi sa teším, že sme uspeli. Dokázali sme, že vieme zdolať aj silné družstvo,“ povedala Timi. ,,Diváci? Paráda! Fandili nám počas celého duelu, veľmi nám pomohli. Najlepšie by bolo, keby išli s nami aj do Ružomberka,“ dodala Timi Sujová!