ŠBK Šamorín: zbabraný zápas

2018. feb. 21

Basketbalistky ŠBK Šamorín po skvelej víťaznej sérií opäť padli. Prehrali v Nitre 54:56 a v tabuľke klesli na šiestu priečku.

Favoritom zápasu bol Šamorín, ktorý v úvodnej štvrtine viedol aj o desať bodov. Domáce postupne doťahovali stratu a v polčase už viedli. Po zmene strán to bolo vyrovnané, päť minút pred koncom ŠBK viedol o šesť bodov. Napriek tomu prehral, keďže v záverečných minútach dal iba dva body. ,,Prehrali sme si to sami,“ povedala po stretnutí sklamaná hrajúca asistentka trénera Tímea Sujová. ,,Prístup k zápasu bol zlý. Mysleli sme si, že to stretnutie poľahky vyhráme. Mrzí ma, že napriek slušnému náskoku sme nedotiahli duel do víťazného konca.  Musíme urobiť poriadok v hlavách. Musíme sa vrátiť k tvrdej robote a potom prídu aj výsledky,“ uviedla naša odchovankyňa, ktorá so 14-imi bodmi bola aj najlepšou strelkyňou ŠBK. ,,Veľká škoda prehry. Klesli sme na šiestu priečku. Na to, aby sme skončili po nadstavbe na piatom mieste, musíme vyhrať oba naše zápasy a Nitra nemôže uspieť v Banskej Bystrici,“ dodal Tíme Sujová.

Nitra – ŠBK Šamorín 56:54

Štvrtiny: 16:18, 16:13, 12:8, 12:15.

Diváci: 100

ŠBK Šamorín: Sujová 14, Vyňuchalová 12, Beronja 10, Hašková 6, Marcová 6, Slezáriková 4, Theiner 2, J.Lelkes.