ŠBK: skandovaný potlesk pre baby!

2018. mar. 14

Dokázali to! Basketbalistky ŠBK Šamorín vo štvrťfinále aj druhýkrát zdolali Poprad (v stredu 72:56) a dostali sa medzi štyri najlepšie družstvá na Slovensku!

Šamorínčanky začali dobre, no postupne začali dominovať Popradčanky, ktoré v druhej štvrtine viedli už o desať bodov. Naše baby sa zomkli, bojovali a začalo sa im strelecky dariť. V polčase už viedli. ,,Bola to veľmi dôležitá časť zápasu. Baby zabrali a zvrátili nepriaznivý výsledok,“ povedal Albert Diósi, tréner šamorínskeho družstva.

V poslednej štvrtine sa hosťujúce družstvo priblížilo aj na päť bodov, ale naše dievčatá hlavne vďaka skvelej streľbe Simony Marcovej dokázali doviesť duel do víťazného konca. Diváci v slušne zaplnenom Športcentre Samaria v poslednej minúty vstali zo svojich miest a dlhé minúty skandovane tlieskali. ,,Naše dnešné víťazstvo, ako aj postup je zaslúžený. Odmena pre dievčatá? Do pondelka majú voľno,“ dodal s úsmevom Albert Diósi.

ŠBK Šamorín – Poprad 72:56

Štvrtiny: 13:19, 19:8, 17:12, 23:17

Diváci: 230

ŠBK Šamorín: Marcová 24, Vyňuchalová 14, Sujová 13, Hašková 12, Beronja 6, Slezáriková 3, J. Lelkes, Theiner