ŠTK: ďalšia prehra, skončí tréner Lönnström?

2017. sep. 02

Ako zo zlého sna… Futbalisti ŠTK Šamorín nestačili ani na rezervu Žiliny (2:3). Po šiestom kole klesli na poslednú priečku druhej ligy. Odnesie si to kouč Lönnström?

Futbalisti ŠTK Šamorín s veľkým elánom sa pustili do lídra. Hrali vo veľkom tempe, často sa dostávali do streleckých príležitostí. Pokusy Mezovského, Fernanda Neta Pančíka, Horvátha a Šmehyla sa neujali. V 35. minúte sa ŠTK dočkal, keď nariadenú penaltu bezpečne premenil Šmehyl. Ešte do prestávky domáci daliaj druhý gól a po dlhšom čase ich vyprevádzal do šatne skandovaný potlesk.

Druhý polčas bol ako z hororu… Hostia za desať minút otočili duel. Mohla za to aj zlá druhopolčasová taktika hlavného kouča Lönnströma. Domáci viedli, mali duel dobre rozohraný, no so Žilinou chcel hrať otvorenú partiu… A to bola voda na mlyn hosťujúceho celku…

Ako to videl Csaba Horváth?

,,Pre nestranného diváka to bol skvelý duel. Hralo sa hore – dole, padlo až päť gólov. Náš výkon bol na slušnej úrovni, no nakoniec sme prehrali sme duel, ktorý sme mali parádne rozohraný. Nemôžeme stratiť domáci zápas, v ktorom vedieme o dva góly… Sme šokovaní… Je to ako zo zlého sna…“

Zmena trénera?

Budúci týždeň by mali pricestovať do Šamorína dvaja členovia klubu Fluminense: výkonný riaditeľ Marco Manso a športový riaditeľ Marcelo Teixeira. Mali by sa zaoberať aj trénerskou otázkou. V šiestich kolách získať tri body je veľmi málo…

ŠTK Šamorín – Žilina B 2:3 (2:0)

Góly: 35. Šmehyl (11 m), 41. Igor Juliao – 53. Michlík, 58. Boženík, 63. Martinček

ŽK: Šmehyl, Horváth, Igor Juliao –  Sluka, Majštinik, Gerebenits