ŠTK: rok ukončil víťazstvom, rozlúčka s Leonelom

2017. nov. 19

V 17. kole II. ligy ŠTK Šamorín zdolal Komárno 3:0 a jesennú časť ukončil na ,,nevypadávajúcej“ 11. priečke.

Po opatrnom začiatku sa iniciatívy chopili domáci. Po niekoľkých náznakoch šancí v 23. minúte Pančík získal loptu, pekne vysunul Neta ktorý bez problémov skóroval. Desať minút pred prestávkou vznikla poriadna strkanica, na konci ktorej hosťujúci náhradný brankár bol vylúčený.

Po zmene strán domáci hrali so zabezpečenou obranou. Gólov sa dočkali až v závere dueli. Najprv skóroval do prázdnej bránky Fuják a posledné slovo patrilo Netovi, ktorý využil chybnú rozohrávku hostí. ,,Sme veľmi radi, že sme sa s rokom rozlúčili s víťazstvom,“ uviedol kapitán Vlado Pončák. ,,Smutné je to, že pred týmto zápasom malo Komárno o bod viac ako my… Dnes sme boli jasne lepší, o našom víťazstve nebolo pochýb,“ poznamenal Csaba Horváth.

Po zápase sa domáci diváci rozlúčili s miláčikom Šamorínčanov Leonelom, ktorý po 2,5 rokoch odchádza z nášho klubu. Leo gracias! Okrem neho skončili v našom klube Breno a Schutz.

ŠTK Šamorín – Komárno 3:0 (1:0)

Góly: 23. a 84. Neto, 81. Fuják

ŽK: Pončák, Horváth, Šmehyl, Wisney – Huszty

ČK: 37. Tomaš (Komárno)

Rozhodoval: Čiernik

Diváci: 235

ŠTK Šamorín: Rožník – Wisney, Horváth, Pončák, Marič – Bjekič – Šmehyl (85. Vávra), Štrbák, Neto, – Pančík (70. Leonel), Sabler (60. Fuják), Igor Juliano.