ŠTK Šamorín: prehra a koniec trénera

2019. okt. 19

Futbalisti ŠTK Šamorín prehrali v 14. kole II. ligy v Skalici 0:3. Už 303 minút čakáme na gól.

Na Záhorí sme nezachytili začiatok a už po troch minútach sme prehrávali, keď na dlhú loptu za obranu najlepšie zareagoval Šebesta a domáci videli. Postupne sme sa dostali do hry a mali sme niekoľko možností na vyrovnanie. Pončák trafil hlavou pravú žrď, Pindruchnyj zblízka nedal a Rymarenkovu strelu vyrazil domáci gólman. Na druhej strane Blažek trafil iba do bočnej siete. K prvému polčasu patrí aj vylúčenie Ľuba Mezovského a iba žltou odmenený šľapák na nášho gólmana Adriána Slančíka… Hneď na začiatku druhého polčasu domáci premenili pokutový kop, ktorý bol nariadený po faule Baeza na Mášika. Skalica mala územnú prevahu, my sme sa do šance nedostali. Posledné slovo mal opäť Šebesta. ,,Pripravovali sme sa na domácich, vedeli sme že budú hrať kolmo, dlhými loptami za našu obranu. Bohužiaľ náš plán, na čo sme sa pripravovali celý týždeň, padol už v tretej minúte. Nepochopiteľná chyba hráča, ktorý nedisciplinovane ide do toho, strata lopty a potom lopta za obranu, ktorú nezachytíme. Musím povedať, že súper vyhral zaslúžene, my sme mu k tomu vlastnými chybami pomohli,“ povedal šamorínsky tréner Braňo Sokoli, ktorý na druhý deň, v sobotu po vzájomnej dohode skončil pri A – mužstve. Nový tréner bude známy začiatkom týždňa.

Skalica – ŠTK Šamorín 3:0 (1:0)

Góly: 3. a 87.Šebesta, 52.Haša (11 m)

ŽK: Blažek, Švrček – P.Nagy, Mezovský, Baez, Valek

ČK: 36.Mezovský

Rozhdoval: Očenáš

Diváci: 385

ŠTK Šamorín: Slančík – Mezovský, Pončák, Valek, Čunta – P.Nagy (65.Méry), Baez (57.Németh), Leginus – Pindruchnyj, Rymarenko, Sharani (44.Magyar)