ŠTK stratil jarnú neporaziteľnosť

2017. mar. 27

Futbalisti ŠTK Šamorín v 22. kole II. ligy skupiny Západ prehrali v Skalici 0:1. Po skončení základnej časti skončili na tretej priečke.

Už v prvej minúte sa dostal do šance Pančík, no Szőcs poslal loptu na roh. Hostia reklamovali penaltu…. V 10. minúte sa domáci zásluhou Šebestu ujali vedenia. ,,Pred gólom sme urobili viac chýb. Skalica opäť dokázala, že keď sa dostane do vedenia, veľmi ťažko sa hrá proti nej,” povedal Mika Lönnström, tréner ŠTK. V 37. minúte bol vylúčený hosťujúci Alan. V ďalšom priebehu domáci neriskovali a zápas doviedli do víťazného konca. ,,Viac ako hodinu sme hrali iba desiati a preto sme mali sťaženú úlohu zvrátiť zápas. Po zmene strán domáci bránili minimum so štyrmi hráčmi, nemohli sme hrať na rýchle protiútoky. Musíme rýchlo zabudnúť na túto prehru a rýchlo sa pripraviť na zápasy nadstavby,” dodal Mika Lönnström

ŠTK Šamorín ako nováčik skončil po základnej časti na tretej priečke. Na nováčika je to viac ako dobré umiestnenie. Modro – bieli nadstavbu začnú s 31-imi bodmi, na prvé FC Košice budú mať 16-bodovú stratu….

Skalica – ŠTK Šamorín 1:0 (1:0)

Gól: 10. Šebesta

ŽK: Ulrich, Hlavatovič, Majerník – Alan, Ponrák

Vylúčený: 37. Alan

Rozhodval: Ihring

Diváci: 505

ŠTK Šamorín: Hajdúch  – Alan, Horváth, Pončák, Ágh – Králik – Pančík, Marlon, Luquinhas, Leonel (58. Mezovský) – Peu.