Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

ŠTK: tretia prehra v sérií

2017. aug. 20

Futbalisti ŠTK Šamorín si pripísali ďalšiu prehru. V 4. kole II. ligy prehrali v Skalici 0:2. Šamorínčania prehrali tretíkrát v sérií a v tabuľke klesli na 14. priečku.

V Skalici od úvodných minút boli aktívnejší domáci, no do vyloženej šance sa nedostali. ŠTK dobre bránil, jeho ofenzíva skoro vôbec neexistovala. Po zmene strán Skaličania v priebehu deviatich minút rozhodli o svojom víťazstve. Najprv sa skóroval Haša, ktorého strela nepríjemne skočila pred našim gólmanom Hajdúchcom. Potom domáci premenili pokutový  kop. Hostia sa k prvej nebezpečnej akcií dostali až v 73. minúte, no bez úspešného zakončenia.

Čo na to Mezovský?

,,Našu hru sme založili hlavne na defenzíve. Myslím si, že sa nám aj darilo. Väčšinou sa hralo medzi šestnástkami,  domácich sme do veľkej šance nepustili. Napriek tomu dali dva góly. Najprv skórovali po šťastnej strele a potom premenili penaltu, ktorá bola veľmi prísne nariadená… A naša ofenzíva? Dostali sme sa iba do náznakov, veľkú šancu sme si nevypracovali.“

Zaujímavosť

Pre veľkú maródku na lavičke hostí sedeli iba štyria hráči: gólman Rožník, Schutz, Neto a Sabler.

Skalica – ŠTK Šamorín 2:1 (0:0)

Góly: 50. Haša, 59. Šebesta (11 m)

ŽK: Hajdúch, Schutz

Rozhodoval: Weiss

Diváci: 463

ŠTK Šamorín: Hajdúch – Marić-Bjekić, Štrbák, Nascimento – Pančík, Breno, Juliao, Fujak, Šmehyl (59. Sabler), Mezovský (76. Schutz) – Vávra (59. Neto),