Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Tento týždeň: Ekotopfilm – Envirofilm. Máme detailný festivalový program

20. jan 2020.

Vo štvrtok, 23. januára 2020, aj naše mesto navštívi filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý si tentoraz kladie otázku, či sa zmeníme my, alebo zmeníme planétu. Počas festivalu si návštevníci môžu v divadelnej sále mestského kultúrneho strediska pozrieť dokumentárne filmy s eko tematikou. Okrem toho sa budú konať aj diskusie.
„Festivalové filmy ukazujú nielen krásu a moc prírody, odľahlé miesta doposiaľ nepoznačené ľudskou činnosťou, ale aj presný opak, negatívny dopad našej každodennej spotreby na životné prostredie. Ľudí však nechceme strašiť, chceme im priniesť informácie a motivovať ich k zmene, možno trošku varovať. Je potrebné sa poučiť zo zlých návykov a naštartovať v sebe zmenu,‘‘ prezradil riaditeľ festivalu Peter Lím.
Podľa primátora Csabu Orosza je dôležité, aby sa v Šamoríne konali takéto podujatia, keďže ochrana životného prostredia je aj pre vedenie mesta prioritou.
Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a počas svojej existencie prezentoval domácemu publiku filmy svetoznámych tvorcov. Na podujatie je vstup voľný.
Detailný festivalový program nájdete pod našim príspevkom.

Download (PDF, 1.28MB)