Tibor Linka: pár desatín sekúnd od svetového rekordu

2018. jan. 21

Na bratislavskom šampionáte Slovenska v ťahaní na trenažéri boli šamorínski rýchlostní kanoisti opäť úspešní.

Pretekári KCK Šamorín získali štyri bronzové medaily: Karolina Seregiová medzi juniorkami na K1 200 a 1000 metrov, Paulína Tesáriková medzi dospelými na K1 1000 metrov a Alex Tóth medzi juniormi na K1 200 metrov.

Vrcholom dňa bola súťaž dospelých na K1 200 metrov. Na štart sa postavili viacerí špičkoví pretekári zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Nakoniec dominovali Šamorínčania! Vyhral Tibor Linka, druhú priečku obsadil Csaba Zalka. Tibcsi zaostal iba pár desatín sekúnd od svetového rekordu! ,,Som rád za tento skvelý výsledok. Samozrejme, nemôžem si z neho zobrať dlhodobé dôsledky, no v príprave som na dobrej ceste,“ uviedol Tibor Linka.

Redakčný obsah – prevzatie len s uvedením zdroja!