Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Vincent Farkas: zlikvidoval ho olympijský víťaz Brendel

16. júla 2017.

Na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike má Vincent Farkas za sebou náročný víkend. Štartoval v troch disciplínach. Na C1 500 a 1000 metrov skončil v semifinále, na piatich kilometroch prišiel do cieľa na 12. priečke. ,,Šampionát nedopadol pre mňa najlepšie, ale beriem to ako veľkú školu do budúcna a motiváciu do ďalšej práce,“ povedal pre našu stránky šamorínsky odchovanec.

Ako by si v krátkosti zhodnotil tvoje výsledky v Plovdive?

– Piatok bol ťažký, štartoval som v štyroch pretekoch. Sobota zase ľahká, keďže som nemal žiadnu súťaž. Nedeľa mokrá, bolo chladné a daždivé počasie.

Pred šampionátom si povedal, že budeš spokojný, ak postúpiš do A-finále. V piatok sa ti to nepodarilo.

– Na môj spôsob pádlovania fúkal nepríjemný vietor… Nechcem sa na to vyhovárať, preteky nedopadli podľa mojich predstáv.

V nedeľu si skvele odštartoval päťtisícové preteky. Dlho si sa pohyboval medzi najlepšími, no nakoniec si došiel na dvanástom, poslednom klasifikačnom mieste.

– Začal som dobre, no už po 750-ich metroch sa rozhodlo o mojom umiestnení.

Čo sa stalo?

– Traja pretekári sa dostali do kolízie a doplatil som na to ja. Olympijský víťaz Brendel, ktorý nakoniec vyhral aj dnešné preteky, vrazil do mojej lode a poškodil ju, vznikla na nej aj diera. Navyše som skončil vo vode. Musel som vyplávať na breh, vyliať z kanoe vodu a vydať sa za súpermi. Tí mali v tom čase asi 500 metrový náskok.

Čo si si pomyslel v tom čase?

– Bol som posledný a povedal som si, že to tak nemôže zostať. Vydal som sa za kanoistami. Podarilo sa mi dostať pred dvoch pretekárov, no na moju smolu jeden z nich preteky nedokončil, druhého diskvalifikovali… Čo už, bol to taký blbý víkend… Som veľmi rád, že po týchto nepríjemnostiach som došiel do cieľa. Psychicky mi to veľmi pomôže.

Ako ďalej?

– Budúci víkend sa uskutočnia kvalifikačné preteky o postup na majstrovstvá sveta. Verím, že budem úspešný a predstavím sa aj v auguste v Račiciach.