Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Z kroniky mestskej polície

09. jan 2020.

Príslušníci Mestskej polície Šamorín riešili aj v uplynulom mesiaci množstvo prípadov, prinášame výber z hlásení.

Vyberali šatstvo z kontajnera
1. decembra popoludní dostala mestská polícia hlásenie, že na Školskej ulici neznáme osoby vyberajú šatstvo zo zberného kontajnera. Policajti na udanej adrese našli tri osoby s maďarskou štátnou príslušnosťou. Oznámili im, že sa dopustili priestupku, ktorý bol riešený uložením blokovej pokuty. Výtržníci museli oblečenie naukladať späť do kontajnera.

Kamión sa takmer prevrátil
Mestská polícia bola 2. decembra v noci vyslaná k obchodnému domu na Bratislavskej ceste, keďže ju o pomoc požiadali hasiči. Na kraji cesty totiž parkoval český kamión, ktorý sa na mäkkom povrchu takmer preboril. Kým hasiči kamión nevytiahli, mestskí policajti riadili premávku.

V parku sa našla peňaženka
5. decembra popoludní bola v mestskom parku nájdená peňaženka, v ktorej boli okrem hotovosti aj doklady. Na základe občianskeho preukazu policajti majiteľku vyhľadali a peňaženku jej odovzdali.

Našli uhynuté labute
9. decembra Štátna veterinárna správa požiadala mestskú políciu o pomoc pri hľadaní uhynutej labute, ktorá sa podľa oznamu mala nachádzať v Čilistove. Hliadka labuť našla v priesakovom kanáli päť metrov od brehu. Keďže na vylovenie uhynutého vtáka bola potrebná technika, boli o pomoc požiadaní aj hasiči. Uhynutá labuť sa neskôr našla aj na druhom brehu kanála. Veterinárna správa obe mŕtve zvieratá odviezla.

Niekomu sa nechcelo cvičiť?
10. decembra mestskí policajti preverovali oznámenie, že pred rodinným domom sa v kríku nachádza batoh s nezisteným obsahom. Policajti na mieste našli červený plecniak a zistili, že sa v ňom nachádza úbor na telocvik. Plecniak odniesli na policajnú stanicu.

Zablatená cesta
11. decembra policajti na základe podnetu skontrolovali Cintorínsku ulicu, keďže vozovku znečistilo nákladné vozidlo vyvážajúce zeminu zo staveniska. Policajti sa skontaktovali so zodpovednou osobou, ktorá ihneď zariadila, aby robotníci cestu očistili.

Dobiedzali do čašníkov
14. decembra poobede policajti zasahovali v pohostinstve na Bratislavskej ceste, kde robili neporiadok dvaja rumunskí občania. Od personálu žiadali vyplatenie výhry z hracieho automatu, hoci nič nevyhrali. Mestskí policajti oboch nespratníkov z pohostinstva vykázali. Tí miesto po výzve okamžite opustili.

Odchytili hnedého kríženca
19. decembra policajti preverovali oznámenie, že pri stavbe nového paneláka na Hlbokej ulici sa poneviera pes. Policajti kríženca hnedej farby na mieste odchytili a odviezli na karanténnu stanicu.