Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Zajtra: koncert tria Alana Benzieho v Mozi Clube

13. feb 2018.

Zajtra, 14. februára 2018 zavíta do Mozi Clubu jeden z najnádejnejších hudobných talentov Veľkej Británie, Alan Benzie. Mladý klavirista vyhral cenu BBC za najlepšieho mladého jazzového hudobníka Škótska už v sedemnástich. Dnes 27 ročný muzikant odvtedy vyhral viacero ocenení ako napríklad Berklee College of Music Billboard Award.Jeho aktuálne trio je vyvrcholenie predošlých rokov pôsobenia.
Ďalší dvaja členovia kapely sú jeho dobrými kamarátmi a spoluhráčmi. Bubeník Márton Juhász (Euro-African Playground, Bacsó Kristóf Triad) skončil v roku 2011 summa cum laude na Berklee College of Music, hráva po celej Európe od roku 2012. Basista Andrew Robb vyhral cenu BBC za najlepšieho mladého jazzového hudobníka Škótska v roku 2009. V roku 2016 vyhral druhú cenu na súťaži jazzových basistov v Poľsku BassEurope.
Debutový album tria „Historky cestovateľa“ vyšiel v roku 2015 a dostal vynikajúce hodnotenia (Jazzwise, Guardian, The Herald, The Scotsman). Album predstavili na európskom turné, vystúpili aj napríklad na Londýnskom jazzovom festivale.
V roku 2018 predstavujú ich druhý album, ktorý vychádza vo februári.
Koncert sa začína o 20:00 hod.

Zdroj a foto: facebookovská stránka Mozi Clubu