Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Zasa sa čistilo okolie Gútorskej cesty

01. okt 2019.

Pracovníci mestského podniku Area Šamorín sa dnes opäť pustili do čistenia vetrolamov popri Gútorskej ceste. V tejto oblasti sa pred tromi rokmi usadil bezdomovec z Hamuliakova, ktorý tu vždy nakopí obrovské množstvo odpadu. Miesto zabezpečuje mestská polícia, jej náčelník Imrich Szabados nás informoval, že počas takejto akcie sa odvezie aj sedem kontajnerov odpadu.
„Keď je jedno miesto pre parazity alebo z iných dôvodov už pre neho nevyhovujúce, presťahuje sa do susedného vetrolamu,“ informoval Szabados a dodal, že bezdomovec je aktívny len v noci. Hliadky sa s ním stretávajú často, no keď ho oslovia, väčšinou sa správa arogantne.
Vedúci referátu životného prostredia Arnold Kocsis uviedol, že prvé upratovanie sa konalo predvlani v decembri, odvtedy mesto z vetrolamov ročne dvakrát odvizie päť – sedem kontajnerov odpadu, ktorý sem bezdomovec navláči. „Každé vyčistenie vetrolamu stojí mesto okolo 1500 eur,“ informoval vedúci referátu životného prostredia. Keďže ide o obyvateľa susednej obce, samospráva Šamorína sa skontaktovala s Obecným úradom v Hamuliakove, ktorý raz vyslal na pomoc pri likvidácii nakopeného odpadu štyroch pracovníkov, no na nákladoch sa obec zatiaľ nepodieľala.
Pracovníčka mestského podniku Area Šamorín zodpovedná za zelené plochy Viktória Medik má podozrenie, že bezdomovca odpadom „zásobujú“ aj niektorí Šamorínčania. „Nemyslím si, že mu chcú pomôcť, keďže pomoc má iné metódy. Takýmto spôsobom sa však zbavujú nepotrebných vecí, ktoré potom končia v extraviláne mesta,“ upozorňuje Viktória Medik.