Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Zlatý medailista Edo Strýček: je to šialené!

29. júla 2017.

Na letnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) získalo Slovensko jednu zlatú medailu. A tá má šamorínsky rukopis! Prvé miesto v C2 mix 200 m získala dvojica z Moravanov nad Váhom a zo Šamorína Lucia Valová – Edo Strýček.

,,Je to neuveriteľné, šialené,“ povedal Edo po pretekoch. ,,Ťažko opísať tie pocity, keď sme s Luciou stáli na stupni víťazov a postili nám slovenskú hymnu. Až vtedy som si uvedomoval, čo sme dosiahli,“  uviedol náš pretekár. Ten v predchádzajúciCh dvoch disciplínach skončil na štvrtej priečke. ,,Zlé je aj na niečo dobré… ,“ pokračoval Edo. ,,Rád by som poďakoval môjmu trénerovi Árpimu Sándorovi. Výborne ma pripravil na EYOF, bez neho by som titul nezískal,“ dodal Edo Strýček.

,,Všetko je dobré, ak je koniec dobrý. Edo štartoval v štyroch disciplínach a až v troch sa dostal medzi najlepších štyroch. Je to fantastické!! Bohužiaľ nepremenil dva mečbaly, dvakrát skončil tesne na štvrtej priečke. Ale tretí už premenil! A toto bolo najkrajšie! Poriadne sa nasrdil a povedal, že to s Luciou vyhrajú. A tak sa aj stalo, vyšlo to! Karolínka a Edo výborne reprezentovali Šamorín, na EYOF získali zlato a striebro. Hajrá Somorja, Hajrá KCK!” povedal tréner Árpán Sándor.