Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Brigi: bronz zo svetového šampionátu z Južnej Kórei

2019. nov. 18

Šamorínčanka Brigitta Jankó Csáder dosiahla sa svetovom šampionáte vo fitnes a kulturistiky organizácie WBPF v Južnej Kórei, ktorého sa zúčastnilo viac ako 300 súťažiacich zo 44-ich krajín, skvelé výsledky. V kategórií nad 165 cm bola štvrtá a v kategórií nad 40 rokov získala bronz. Čo všetko nám prezradila Brigi?

Cesta na ostrov Jeju

,,Trvala dvadsať hodín. Dvakrát sme prestupovali (Helsinki, Soul). Lety trvali 13 hodín, sedem hodín sme čakali na spoje. V Južnej Kórei je plus osem hodín. Vyrazili sme v pondelok ráno, do dejiska sme dorazili v utorok okolo piatej poobede.”

Program do súťaže

,,Keďže až dva som cestovala, prípravu som musela začať už v lietadle, vypila som deväť litrov vody. Postupne som znižovala príjem tekutín, soľ, trošku bielkovín, dvakrát glutamín a tréning. V deň súťaže som vypila maximálne pol litra vody. V tomto množstve bola už aj káva a voda, v ktorej som si navarila ryžu. Stále som pozorovala moje telo a podľa toho som sa stravovala. Registrácia bola vo štvrtok  a v sobotu oficiálne otvorenie svetového šampionátu.

Podmienky

,,Usporiadatelia nám zabezpečili ubytovanie, stravu, ako aj presun do dejiska súťaží. Musela som jesť aj v noci, no to som musela zaplatiť.”

Šamorín

,,Bola som prekvapená, no naše mesto poznali aj v Južnej Kórei. Ako som sa dozvedela, vďaka európskemu šampionátu, ktorý bol minulý rok v X-Bionic Sphere. Osobne ma privítali. Ako jediná reprezentantka Slovenska som sa cítila privilegovaná.”

Súťaž

,,Súťažila som v dvoch kategóriách: nad 165 cm a 40 rokov. Bolo to únavné, štyrikrát som bola na javisku. Som veľmi šťastná získala som jedno štvrté a jedno tretie miesto. Veľká vďaka patrí môjmu trénerovi Petrovi Turtenovi. Môj najväčší fanúšik?  Moja najmladšia dcérka!

Spokojnosť s bronzom

,,Snívala som o pódiu… Na svetovom šampionáte boli aj súťažiace, s ktorými som sa stretla na majstrovstvách Európy. Konkurencia bola veľmi veľká. Kým ja sa venujem tomuto športu dva, prvé dve až deväť rokov! V Kórei som mala dobrú formu, som spokojná s bronzom. Iba o bod som mala menej, ako druhá pretekárka…”

Zaujímavosť

,,Podujatie bolo výborne organizované, ľudia boli veľmi milí. Údajne, mala som aj fanúšikov, ktorí kričali Slovensko do toho!”

Skip to content