Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Face to face – diela Natálie Práznovskej v MsKS

2019. apr. 09

V piatok, 5. apríla 2019 sa uskutočnila vo výstavnej sieni Štefana Tallósa Prohászku v  Mestskom kultúrnom stredisku vernisáž výstavy Face to face – Tvárou v tvár.
Autorka vystavených diel Natália Práznovská prostredníctvom tejto výstavy prezentuje predovšetkým svoju portrétnu tvorbu. Ako kurátorka výstavy Erika Forgách uviedla, vo svojich dielach sa inšpiruje rôznymi fotkami pre ňu neznámych osobností, fotkami z kníh, časopisov, voľnými interpretáciami umeleckých diel. Dané portréty však pretvára podľa svojej predstavivosti, hľadá v nich niečo viac ako len vonkajšiu podobu, objavuje skrytý príbehy, emócie. Na dosiahnutie efektu využíva rôznorodé techniky, rada experimentuje, jej cieľom je dosiahnuť poetický charakter portrétovaných osôb. Okrem portrétov pripravila autorka pre obecenstvo aj zopár karikatúr a pestrých obrazov s prírodným motívom.
Face to face – Tvárou v tvár je treťou výstavou mladej výtvarníčky v našom meste. Potrvá do 24. apríla 2019, otvorená je v pracovné dni v čase od 8:00 do 20:00 hod.

S použitím príhovoru p. Eriky Forgách
Foto:
Szinghoffer Mátyás

Skip to content