Gabika & Csabi: három ezüst az EB-ről!

2019. júl. 14

Remek! Szuper! Nagyon jól szerepeltek a somorjai kajakosok és kenusok junior és U23-as Európa-Bajnokságon. Ladič Gabika két ezüstöt szerzett, Zalka Csaba is második lett.

,,Maximálisan elégedett és nagyon boldog vagyok. Ezek az első érmeim az ifjúsági Európa-Bajnokságról. Szinte hihetetlen, hisz a legjobb európai kenusok között előszőr csak három éve indultam. És ma két ezüstöt harcoltam ki,“ mondta honlapunknak Ladič Gabika. A somorjai lány Račicén nagyon jól ment az előfutamokban, mindkét számban egyenesen bejutott az A – döntőbe. ,,Az ötszázas előtt nagyon izgultam. Tudtam hogy nagyon hosszú verseny lesz, amely nagyon fog fájni. Így is lett, Nem akart vége lenni az ötszázasnak… A végén azonban boldog voltam,“ árulta el Gabika. ,,Délután már jobban éreztem magam. Az oldalszél ellenére a kétszázon jól mentem és ismét második lettem. Nagyon szuper, hogy két ezüstöt szereztem,“ zárta le Ladič Gabika.

,,Hihetetlen verseny volt. Az aranyhoz 0,05 másodperc hiányzott. Nem mondhatnám, hogy csalódottak vagyunk, de ha csak ilyen kevés hiányzik az első helyhez..,“ mondta Zalka Csabi aki a szlovák kajaknégyessel szerzett ezüstöt az 500 méteres versenyen.