Holocsi Bence: szlovák bajnok!

2018. febr. 11

Remek eredmény! Holocsi Bence, a Gladiátor Somorja birkózója kötöttfogó szlovák junior bajnok lett.

A bajnokságot a somorjai Birkózó csarnokban Bárdos Gábor városunk polgármestere nyitotta meg. A küzdelmek alatt megjelentek Orosz Csaba alpolgármester (volt olimpiai résztvevő) és Linka Tibor világbajnok és olimpiai ezüstérmes.

Tíz súlycsoportban, 52 birkózó harcolt az érmekért. Somorját négy versenyző képviselte. A 67 kg-osoknál Oláh Olivér, aki még kadét korú, nem jutott fel a dobogóra. A 72 kg-osoknál Forgó Eriknek nagyon kevés hiányzott a bronzéremhez.

A 77 kg-os kategóriában a kevésbé tapasztalt Sándor Béla harmadik lett, míg Holocsi Bence aranyat szerzett. Számára ez volt az első junior bajnoki cím.