Libai Zsolt: 5. a világon

2019. aug. 04

Ha kajak – kenu világverseny, akkor ott megtaláljuk a somorjai sportolókat. Így volt ez a hétvégi junior és U23-as világbajnokságon.

Összesen öt KCK Somorja kajakos és kenus versenyzett a romániai Pitestiben. A legeredményesebben Libai Zsolt szerepelt, aki tagja volt a szlovák junior kajak négyesnek, amely az 500 méteres távon ötödik lett.

,,Az Európa Bajnokságon kell kezdenem, melyen a csalódást jelentő tizedik helyen végeztünk. A világversenyen mindenképpen javítani szerettünk volna,“ kezdte Pitestiből Libai Zsolt. ,,Az előfutamban is folytattuk a gyenge teljesítményünket. A középfutam előtt azt mondtuk, hogy mindent beleadunk, nincs mire várnunk. Remekül mentünk, a mi időnk volt a második legjobb. Nagyon feldobódtunk és remekül ment a verseny a döntőben is. Nagy ellenszél fújt, úgy kétszáz méterrel a cél előtt észrevettem, hogy nagyon közeledünk a mellettünk haladó ukránokhoz. Végül 0,5 másodpercre voltunk az éremtől. Sajnos most sem sikerül az érem… De ha az utóbbi hetek teljesítményünket nézzük, akkor elégedettek lehetünk az 5. hellyel. Nagy köszönet mindenkinek a támogatásért. A legnagyobb köszönet azonban a családom tagjait illeti, akik itt a helyszínen szurkoltak,“ zárta le Libai Zsolt.