Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Mestskí policajti navštívili deti v materskej škole

2018. jan. 24

Dnes predpoludním prijali naši mestskí policajti pozvanie z Materskej školy na Poľovníckej ulici pripraviť prezentáciu svojej práce v rámci preberanej témy – výber povolania. Deti boli veľmi aktívne a živo sa zapájali do diskusie o témach ako bezpečnosť na cestách, povinná výbava pri jazde na bicykli, korčuliach, náplň práce mestských policajtov ale aj o rozdieloch v práci mestských a štátnych policajtov. Mnohí z nich sa prihlásili, že by sa v dospelosti chceli stať policajtami.
Snáď najväčšiu radosť urobilo deťom, keď si mohli vyskúšať reflexné a nepriestrelné vesty,  čiapky, putá, obušky a zastavovacie terčíky. Tešili sa tiež maľovankám s tematikou dopravnej prevencie, na ktoré môžu dokresľovať.
Stretnutie nepochybne zanechalo v deťoch zážitok, predstavu o povolaní policajta ako aj ponaučenie ako sa majú správať na cestách. Veríme, že prevencia už aj u takýchto malých detí má význam, a preto bude Mestská polícia Šamorín v tejto tradícii dobrej spolupráce s miestnymi materskými školami pokračovať.

Zdroj a foto: Mestská polícia Šamorín

 

 

Skip to content