Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Mestskí policajti opäť v škôlkach

2018. mar. 22

Mestskí policajti pokračujú v prezentácii svojej činnosti v šamorínskych materských školách. V utorok navštívili MŠ v Mliečne a dnes prednášali v MŠ na Školskej ulici. Deťom porozprávali o svojej práci, ako aj o zásadách bezpečnosti na cestách, pričom nezabudli pripomenúť deťom opatrnosť v kontakte s cudzími ľuďmi. Deti boli veľmi aktívne a živo sa zapájali do diskusie o uvedených témach ako bezpečnosť na cestách, povinná výbava pri jazde na bicykli, náplň práce mestských policajtov ale aj o rozdieloch v práci mestských a štátnych policajtov.
Snáď najväčšiu radosť urobilo deťom, keď si mohli vyskúšať reflexné vesty,  čiapky, putá, obušky, zastavovacie terčíky, ale mohli vidieť aj služobnú zbraň. Tešili sa tiež maľovankám s tematikou dopravnej prevencie, na ktoré môžu dokresľovať. Na záver stretnutia im policajti spustili na služobnom aute majáky aj zvukové znamenie.
Prezentácia nepochybne zanechala v deťoch zážitok ako aj ponaučenie ako sa majú správať na cestách. Prevencia už aj u takýchto malých detí je veľmi dôležitá a zmysluplná, a preto bude naďalej Mestská polícia Šamorín v tejto tradícii dobrej spolupráce s miestnymi materskými školami pokračovať.

Zdroj a foto: Mestská polícia Šamorín

Skip to content