Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Mestskí policajti v škôlke na Gazdovskom rade

2018. jún. 06

Mestskí policajti 5. júna 2018 zavŕšili svoje prezentácie pre tento školský rok v Materskej škole na Gazdovskom rade. S deťmi sa opäť porozprávali o práci policajtov, ako aj o zásadách bezpečnosti na cestách, pričom nezabudli pripomenúť deťom opatrnosť v kontakte s cudzími ľuďmi. Deti boli veľmi aktívne a živo sa zapájali do diskusie o uvedených témach ako bezpečnosť na cestách, povinná výbava pri jazde na bicykli, náplň práce mestských aj štátnych policajtov.
Opäť najväčší úspech mala praktická skúška predvádzaných služobných pomôcok, všetky deti si chceli vyskúšať putá, páčili sa im aj nepriestrelné, taktické aj reflexné vesty, ktoré si na seba „obliekli“.  Od policajtov dostali deti aj náučné pexeso s tematikou dopravných značiek a policajných fotografií.  Tešili sa tiež maľovankám s tematikou dopravnej prevencie, na ktoré môžu dokresľovať. Na záver stretnutia im policajti spustili na služobnom aute majáky aj zvukové znamenie.
Mestská polícia Šamorín by aj touto cestou chcela poďakovať vedeniu a pani učiteľkám materských škôl, nakoľko prevencia a priamy kontakt aj týchto malých detí s prácou polície považuje za dôležitý a významný.

Zdroj: Mestská polícia Šamorín