Neúspešná premiéra

2019. sep. 15

Nevyšiel úvodný duel na novej trávnatej ploche v Pomlé. V 9. kole II. ligy ŠTK Šamorín prehral s béčkom Ružomberka 0:1.

Stretnutie malo slávnostný začiatok, keď prezident ŠTK Csaba Horváth a prednosta Mestského úradu v Šamoríne Ervin Sármány prestrihnutím pásky uviedli nový trávnatý koberec do prevádzky.

Početná divácka kulisa videla v Pomlé zaujímavý, útočný futbal. Šance boli na oboch stranách. Náš tím dlho držal nad vodou gólman Benjamín Száraz, ktorý zlikvidoval viacero šancí hostí. Na strane domácich zaujal päťdesiatmetrový lob Laciho Nagya, ktorý minul bránku iba o pár centimetrov. V druhom polčase zahodil tutovku kapitán Jakub Čunta. O troch bodoch rozhodol v 78. minúte striedajúci Almaský.

ŠTK Šamorín – Ružomberok B 0:1 (0:0)

Gól: 78. Almaský

ŽK: Rymarenko – Kudlička

Rozhodoval: Papuča

Diváci: 540

ŠTK Šamorín: Száraz – Magyar (81. Pindruchnyj), Malý, Válek – Čunta, P.Nagy, Veselovský, L.Nagy (77.Németh) – Leginus (60. Fuják), Sharani, Rymarenko.