Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Šamorínčania mohli vidieť jedinečnú show

2018. máj. 21

O nevšedný vizuálny zážitok sa postarali minulú sobotu, 19. mája 2018 členovia Dobrovoľného hasičského zboru Šamorín a Sbor dobrovolných hasičů Nový Oldřichov pri zdrži Hrušov, kde sa konal nácvik tzv. hasičskej fontány. Ako člen mestského zastupiteľstva a veliteľ miestneho dobrovoľného hasičského zboru Ľudovít Ürge uviedol, na realizácii hasičskej fontány sa bezprostredne podieľalo 60 hasičov, kým ďalších 60 zabezpečovalo jej technické zázemie.
„V sobotu, v ranných hodinách k nám dorazili kolegovia z Nového Oldřichova so svetelnou technikou, príprava sa začala okolo druhej poobede. Na dopravu vody bolo použité veľkokapacitné hasičské čerpadlo s výkonom až dvadsaťosem kubíkov vody za minútu, ktoré nám zapožičala spoločnosť Slovnaft. Počas nácviku sme použili približne dvanásť metrov kubických vody za minútu. Ako hudobný podklad nám poslúžili diela Vltava a valčík Na krásnom modrom Dunaji.“
Na realizácii tejto veľkolepej show spolupracovali aj členovia dobrovoľného hasičského zboru Blatná na Ostrove, Bősárkány (Maďarsko), Gabčíkovo, Hubice, Kráľovičove Kračany, Mliečno, Podunajské Biskupice, Šamorín, Štvrtok na Ostrove, Trstená na Ostrove, Zlaté Klasy, Kyselica, Veľká Paka, Uherský Brod (ČR) a členovia závodného hasičského útvaru G4S.
Z nácviku bol vyhotovený aj videozáznam, ktorý nájdete na YouTube-kanály DHZ Šamorín. Nakoľko žiaden záznam nie je schopný stopercentne zachytiť atmosféru show, DHZ Šamorín opäť srdečne pozýva všetkých záujemcov na slovenskú premiéru hasičskej fontány, ktorá sa uskutoční 23. júna 2018, po 21:00 hod. ako záverečný akt štvrtého ročníka výstavy historickej hasičskej techniky „Takto hasili požiar naši predkovia“.

Zdroj a foto: DHZ Šamorín