Šamorínčania oskalpovali aj kandidáta na postup

2018. apr. 06

Ďalšie skvelé víťazstvo futbalistov ŠTK Šamorín. Modro-bieli vyhrali na ihrisku Lokomotívy Košice 3:0. Zdolali mužstvo, ktoré malo za cieľ postúpiť do najvyššej súťaže.

Úvodné minúty patrili hosťujúcemu tímu, Fernando Neto, Fujak a Bernardo mohli otvoriť skóre. Potom sa dostali k slovu domáci, no ani jeden z ich pokusov sa neujal.

Po zmene strán sa Lokomotíva vrhla do útoku, dala aj gól, no ten neplatil pre faul na nášho Juraja Hajdúcha. Na druhej strane sa hostia ujali vedenia, keď presne mieril Fernando Neto. Železničiari odpovedali pokusmi Jana a Zajaca, ale náš Mr. Zero bol na mieste. V 76. minúte viedol Šamorín už dvojgólovom rozdielom, bodku na i dal v závere stretnutia Matheus Pato.

,,Odohrali sme parádny duel. Bol to výborný kolektívny výkon. A teraz nemyslím iba na hráčov na ihrisku, ale aj na celú lavičku. Boli sme trpezliví, počkali sme si na svoje šance, ktoré sme aj premenili,“ uviedol náš gólman Juraj Hajdúch.

Šamorínčania parádne vstúpili do jarnej časti. Z piatich duelov tri vyhrali, raz remizovali a iba raz prehrali. V troch zápasoch nedostali gól. A to tak, že až štyrikrát hrali vonku! ,,Sme radi za skvelý úvod. Ideme ďalej, tešíme sa na nasledujúce dva domáce zápasy,“ dodal Juraj Hajdúch.

Lokomotíva Košice – ŠTK Šamorín 0:3 (0:0)

Góly: 61. Fernando Neto, 76. Cicman (vl.), 82. Matheus Pato

ŽK: Zajac, Tóth – Mezovský, Fujak

Rozhodoval: Ježík

Diváci: 400

ŠTK Šamorín: Hajdúch – Igor Juliao, Pončák, Ágh, Fujak – Mezovský, Šmehyl (89. Marić-Bjekić), Bernardo – Christian (46. Matheus Pato), Sabler, Fernando Neto (90. Pančík).