Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

ŠTK: šamorínsky rýchlik ide na plný plyn

2017. máj. 19

Paráda chalani! Žiadna zastávka, šamorínsky rýchlik ide na plný plyn. Modro – biele mužstvo vyhralo piatykrát v sérií. ŠTK v 9. kole nadstavby II. ligy vyhral na ihrisku Lokomotívu Košice 3:2.

Šamorínčania začali výborne, po polhodine hry viedol o dva góly. ,,Najprv skvelo unikol na ľavej strane Timo Záhumenský a po jeho spätnej prihrávke Marlon peknou strelou získal vedenie. Potom po skvelej akcií Meza skóroval Peu. Brazílčan je veľmi silný v šestnástke,” usmieval sa kapitán Vlado Pončák, ktorý opäť hral výborne. ,,Potom prišiel nepríjemný skrat, za dve minúty domáci vyrovnali. Mali sme nakročené do šatne pozitívne naladení, no nakoniec sme boli poriadne frustrovaní,” pokračoval Vlado. ,,Nakoniec sme sa prebrali, druhý polčas bol vyrovnaný. V predposlednej minúte po akcií Pea rozhodol so svojou slabšou pravou nohou Leonel. Sme šťastní, že aj dnes sme získali tri body,” povedal šamorínsky kapitán.

ŠTK ťahá fantastickú sériu, v posledných piatich kolách bodoval naplno. Po piatku je druhý. ,,Je super pohľad na tabuľku,” usmieval sa Vlado. ,,Nemáme veľa času na oddych, už v stredu privítame lídra, VSS Košice. Verím, do Pomlé príde veľa fanúšikov,” dodal Vlado Pončák.

Lokomotíva Košice – ŠTK Šamorín 2:3 (2:2)

Góly: 44. Cicman, 45. Zajac – 21. Marlon, 30. Peu, 88. Leonel

ŽK: Cicman, Hloušek  – Záhumenský, Luquinhas, Poser

Rozhodoval: Ochotnický

Diváci: 300

ŠTK Šamorín: Poser – Marić-Bjekić, Horváth, Pončák, Ágh – Králik, Marlon – Mezovský (56. Leonel), Luquinhas, Záhumenský  (74. Levi) – Peu (90. Krištan)