Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Tímea Sujová: stále môžeme skončiť štvrtý

2017. dec. 18

Basketbalistky ŠBK Šamorín absolvovali posledný duel v roku 2017. V Extralige po 12. kole sú na siedmej priečke. Sezónu hodnotí Tímea Sujová, ktorá je hrajúcou trénerkou.

Za dvanásť kôl ŠBK vyhral iba dvakrát, je predposledný. Čakala si lepší výsledok?

– Máme za sebou ťažkú jeseň. Dopredu sme vedeli zloženie družstva, ako chceme absolvovať zápasy. Trápili nás aj zranenia. Chýba nám podkošová hráčka, pri doskokoch máme málo šancí. Na druhej strane je veľmi dobré, že naše mladé odchovankyne pravidelne nastupovali.

Zdalo sa, že po novembrovej reprezentačnej prestávke príde k zlepšeniu, keďže vrátili sa zranené hráčky. No nestalo sa tak…

– Bohužiaľ, nie. Postupne sme sa dali dokopy, naša hra mala stúpajúcu tendenciu. Škoda, že hneď po prestávke s hrali s tímami, ktoré sú na našej úrovni (Banská Bystrica, Nitra). Potom prišli najsilnejšie družstvá, proti ktorým sme mali málo šancí. Keby bolo poradie zápasov opačné, tak by sme aj vyhrali. Nevadí. Budeme aj naďalej tvrdo makať a prídu aj výsledky.

Je reálne, aby sme splnili predsezónny cieľ, skončiť na štvrtej priečke?

– Áno. Už je to definitívne, že v nadstavbe budeme hrať o 5.-8. miesto. Môžeme skončiť piaty a v play – off nastúpime proti štvrtému tímu. Máme na to, aby sme vyradili Poprad, alebo Banskú Bystricu.

Program na ďalšie dni?

– Do stredy budeme trénovať, potom nasleduje týždeň voľna. Medzi sviatkami každý bude trénovať individuálne, 2. januára pokračujeme v príprave.