Az STK elveszítette a tavaszi veretlenségét

2017. márc. 27

Az STK Somorja a II. liga Nyugati-csoportjának 22. fordulójában vereséget szenvedett Szakolcán (0:1). Az alapszakasz után a harmadik helyen végzett és kiharcolta a részvételt a rájátszásban.

Már az első percben Pančík került helyzetbe, de Szőcs szögletre mentett. A vendégek tizenegyest reklamáltak… A 10. percben Šebestához került a labda, aki a tizenhatos vonaláról leadott lövése után megszerezték a hazaiak a vezetést. ,,Többször is hibáztunk a gól előtt. A Szakolca ismét bebizonyította, hogy ha megszerzi a vezetést, nagyon nehéz elleni játszani,” mondta Mika Lönnström, az STK mestere. A 37. percben megfogyatkoztak a vendégek, Allan rövid idő alatt két sárgalapot is összeszedett és mehetett idő előtt zuhanyozni. A folytatás után a hazaiak nem kockáztattak semmit, megőrizték az előnyüket.,,Egy órán keresztül tíz emberrel játszottunk, ami még jobban megnehezítette a dolgunkat. A második félidőben aktívabbak akartunk lenni, de a hazaiak minimum négy emberrel védekeztek, így nem tudtunk gyors ellentámadásokat vezetni. Gyorsan el kell felejtenünk a vereséget és jól fel kell készülnünk a rájátszásra,“ zárta le Mika Lönnström.

Az STK Somorja mint újonc a Nyugati csoportban a harmadik helyet szerezte meg. Ez több mint jó teljesítményén volt a kék – fehérek, akik a rájátszást 31 ponttal kezdik. Az első FC Kassára 16 pontos a hátránya…

Szakolca – STK Somorja 1:0 (1:0)

Góllövő: 10. Šebesta

SL: Ulrich, Hlavatovič, Majerník – Alan, Ponrák

Kiállítva: 37. Alan

Játékvezető: Ihring

Nézőszám: 505

STK Somorja: Hajdúch  – Alan, Horváth, Pončák, Ágh – Králik – Pančík, Marlon, Luquinhas, Leonel (58. Mezovský) – Peu.