Új tudományos tartalmak érhetők el a városi könyvtárban
Szeptember elejétől több online adatbázis vált ingyenesen elérhetővé mindenki számára a Bibliotheca Hungaricában és a Zalabai Zsigmond Városi Könyvtárban. A magyarországi EISZ Nemzeti Program keretében mindkét könyvtár olvasói több mint 5000 magyar szakkönyvhöz, egyetemi jegyzethez és szépirodalmi kiadványhoz, online szakszótárakhoz, valamint több millió oldalnyi tudományos és szakfolyóirathoz férhetnek hozzá. Sőt, a legtöbb anyagot le lehet letölteni. Jó hír ez az egyetemi hallgatóknak, azoknak, akiknek magyarországi szakkönyvre volna szükségük vagy valamilyen szakfolyóiratban megjelent cikket keresnek.
Aki a felsőoktatásban tanul vagy dolgozik, esetleg csak érdeklik a természettudományok és a társadalomtudományok, jó hasznát veheti ennek a szolgáltatásnak, a több millió oldal terjedelmű digitalizált tartalmaknak.
Aki kutakodna az Akadémiai Kiadó szótárai, folyóiratai és e-könyvei között; beleolvasna az Arcanun Digitális Tudománytárba, amely több mint 22 millió oldalnyi tudományos és szakfolyóirat, heti- és napilap, valamint lexikon és tematikus könyvgyűjtemény adatbázisa; és aki kíváncsi a Tinta Kiadó 11 egynyelvű szótárát tartalmazó honlapra, igénybe veheti a somorjai könyvtárak szolgáltatásait. Sőt, aki eddig nem fért hozzá olyan szakkönyvekhez és egyetemi tankönyvekhez, amelyeket a Kronosz Kiadó, a L’Harmattan Kiadó, a Mentor Kiadó, az Osiris Kiadó, a Szaktudás Kiadó, illetve a Typotex Kiadó adott ki, most ezeket is elérheti. A könyvtárosok örömmel segítenek eligazodni az adatbázisokban.
Somorján kívül a felsorolt adatbázisok Szlovákiában csupán a Selye Egyetem Egyetemi Könyvtárában (Komárom), a Matej Hrebenda Könyvtárban (Rimaszombat) és a Ján Bocatius Könyvtárban (Kassa) érhetők el.