Pénteken elrajtolt a Dunartcom nemzetközi művésztelep 14. évfolyama
Tizennegyedik évfolyamába lépett idén a Dunartcom nemzetközi művésztelep. A rendezvény 2024. augusztus 9-e és 18-a között zajlik városunkban.
„A Dunartcom alapításának legfőbb célja a kapcsolatteremtés a művésztársadalom tehetséges hazai és külföldi, már szakmailag elismert és feltörekvő fiatal képzőművészei között, ahol egymás munkamódszerének, gondolkodásának megismerése által, új szellemi közösséget kívánunk teremteni. A tizenhárom évad folyamán a művésztelepre tizenhét országból meghívott, közel száznyolcvan alkotó tematikus hívószóra alkotott műfaji megkötés nélkül, a hagyományos megfogalmazásokon túl az újszerű médiumok alkalmazásáig. Ezidáig több mint hatvanöt szakmai program valósult meg“ – olvasható a szervezők által kiadott kommünikében.
A Dunartcomot idén is számos rendezvény kíséri.
Augusztus 12-én, 19 órától a művésztelep alkotói – Sergej Andreevski (MK), Reshat Ameti (MK), Stanislav Bubán (SK), Miklya Gábor (HU), Majoros Áron Zsolt (HU), Mayer Éva (SK/HU), Kovács Csonga Anikó (SK), Posta Máté (HU), Sánta Csaba (RO), Margita Titlová Ylovsky (CZ) és Vargha Mihály (RO) – mutatkoznak be a Moziban.
Augusztus 13-án, 20 órától a Bettika Septet ad koncertet a Sup-Sup Music Clubban.
Augusztus 16-án, 19 órakor nyitják meg a Korona Udvarban a művésztelep kiállítását.
A művésztelep minden évben tematikus, az idei témája: a remény.
„A remény életünk meghatározó része, körülírása is gondolkodóba ejthet. A remény hagy el minket, vagy mi hagyunk fel a reménnyel? Pszichológiai szempontból a reményt, mint életünk meghatározó jelenségét elsődlegesen a pozitív pszichológia tudománya tartja számon. A remény tartalmi összetevői közé sorolható a jövőre való irányultság, a pozitív érzelmi töltet és beállítódás, valamint az adaptív megküzdés. A reménység alapvető motiváló erővel hat, segít újradefiniálni életünk jelentőségét, ezáltal értelmét is. A művésztelep alkotói ezen gondolatokra reflektálnak a szimpóziumon készülő alkotásaikkal” – írják a szervezők.
A művésztelep létrejöttét Somorja önkormányzata, a Kisebbségi Kulturális Alap, a Hermész Német-Magyar Kulturális Egyesület és a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.