Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Farkas Vince és Zalka Csaba: a legjobbak Szlovákiában!

2017. jan. 20

A Szlovák Kajak-Kenu Szövetségének gálaestéjének keretén belül kihirdették 2016 legjobb kajakozóit. Nagyon jó hír, hogy a somorjai versenyzők ismét a legjobbak közé tartoztak.

Először lett az Év kenusa Farkas Vince. ,,Tavaly először nyertem a C1 kategóriában és kijutottam az Európa-bajnokságra, ahol az ezer méteresen versenyen az elődöntőben negyedik lettem. Egy ki-ki versenyen legyőztem Maťo Rusnákot és kijutottam a riói olimpiára. Itt a tizedik helyen végeztem. Életem legjobb idénye van mögöttem. A pályafutásomban nagyon léptem előre, új hajtóerőt szereztem a következő négyéves olimpiai ciklushoz. A díjat a családomnak és a szeretteimnek ajánlom,“ mondta Farkas Vince.

A juniorok között nagy előnnyel lett Zalka Csaba a legjobb. ,,A junior EB-n három érmet szereztem, a VB-n pedig bronzot. A legjobb évem volt a 2016-os, nyolszoros szlovák bajnok is lettem, megnyertem a Szlovák Kupát is. A díjat a családomnak, és Vass Géza edzőnek ajánlom,“ árulta el Zalka Csaba.

Az Év teljesítménye a szlovák kajaknégyes (Linka Tiborral) olimpiai ezüstérmes versenye lett. Az edzők kategóriájában a junior válogatott főedzője Tesarík Marián második lett.