Vincent Farkas a Csaba Zalka: najlepší na Slovensku!

2017. jan. 20

V rámci galavečera Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky vyhlásili v piatok večer výsledky ankety Kanoista roka 2016. Je potešiteľné, že Šamorínčania opäť patrili opäť medzi najlepších.

Kanoistom roka je po prvý raz účastník OH 2016 Vincent Farkas. ,,Minulý rok som po prvý raz vyhral v kategórii C1 mužov, vycestoval som na ME, kde som na 1000 m skončil v semifinálovej jazde štvrtý. V internom súboji s Maťom Rusnákom som si vyjazdil miestenku na olympiádu, kde som nakoniec skončil na desiatej priečke. Je to moja doposiaľ najúspešnejšia sezóna. Urobil som veľký krok dopredu a získal motiváciu do nasledujúceho štvorročného olympijského cyklu. Ocenenie by som rád venoval mojej rodine a mojim najbližším,” uviedol Vincent Farkas.

V juniorskej kategórií jasne dominoval Csaba Zalka. ,,Z ME juniorov som si priviezol tri medaily – po jednom z každého kovu, na MS pribudol bronz. Je tom môj doposiaľ najúspešnejší rok, stal som sa aj osemnásobným majstrom Slovenska, vyhral som Slovenský pohár. Cenu venujem mojej rodine a môjmu trénerovi pánovi Vassovi,“ poznamenal Csaba Zalka.

Výkon roka patril štvorkajaku aj s Tiborom Linkom za striebro v olympijskom finále na 1000 m. V kategórií tréner roka obsadil šéftréner juniorskej reprezentácie Marián Tesárik druhé miesto.