Két vereség

2019. okt. 05

Nem volt jó hétvégéjük a somorjai focistáknak és a női kosarasoknak sem. Az STK Zólyombrézón kapott ki (0:1), az SKK pedig a pozsonyi Dubček otthonában (57:69).

Az első felidőben aktívabb volt a somorjai csapat, de nem értékesítették a helyzeteiket. A fordulás után nem volt elég agresszív a védekezésünk és a hazaiak kihasználták a helyzetüket. Az utolsó húsz percben igyekezett az STK, de a Zólyombrézó Macík kapussal az élén kivédekezték a győzelmet. ,,Az első felidőben aktívabbak voltunk, sikerült ártatlanítani a hazaiak erősségeit. A félidőben figyelmeztettük a játékosokat, hogy továbbra is folytassák a jó első félidei játékot. Ez sikerült is, a vezetést is megszerezhettük volna. Dolinský azonban nagy helyzetet hagyott ki. Egy pillanatig nem figyeltünk és a hazaiak ezt kihasználták. A végén fölényben játszottunk, de a hazaiaknál nagyon jól védett Macík kapus. A srácok dicséretet érdemelnek a mai teljesítményük után. Nem voltunk gyengébb csapat, de ez sajnos nem volt elég a pontszerzéshez,” nyilatkozott Branislav Sokoli, az STK mestere.

Zólyombrézó – STK Somorja 1:0 (0:0)

Góllövők: 70. Trapanovski

SL: Špyrka, Ďatko, Mizerák, Mejri – Čunta, Baez

Játékvezető: Ježík

Nézőszám: 365

STK Somorja: Slančík – Mezovský, Dolinský, Valek, Čunta – Nagy P., Baez, Németh (63. Méry) – Pidruchnyi, Rymarenko, Leginus

———————————————————————————————————————————————————————————————–

A női kosarasok ugyan nagyon jól kezdtek Pozsonyban, de végül a rövidebbet húzták. ,,Jól kezdtünk, 7:0-ra vezettünk. Az elején a védekezés is rendben volt. A támadásban sok lehetőségünk volt pontot szerezni, de nem éltünk vele. A másik oldalon fokozatosan kezdett szétesni a védelm, ami a vesztünket okozta. Pszichikailag gyengék a lányok, ez a fiatalsághoz is írható. Sokszor feleslegesen elhagyják magukat csak azért, mert pont nekik nem sikerült pontot szerezni. Nagyon sok munka van előttünk. Minden meccsből tanulnunk kell a harcolni tovább,” mondta Suja Tímea, az STK játékos-pályaedzője.

Dubček Pozsony – SKK Somorja 69:57

Negyedek: 10:14, 23:14, 12:17, 24:12

Nézőszám: 90

SKK Somorja: Suja 16, Svetlíková 15, Dulová 8, Oštáladová 6, Zárevúcka 6, Lelkes J. 5, Marcová 1, Lelkes B., Burianová.