Közbeszólt a betegség

2016. máj. 25

Somorjai kajakozók is részt vettek a hét végi első Világ Kupáján, amely a németországi Duisburgban volt.

Az olimpiai résztvevő Linka Tibor két számban indult. A K2 ezer méteren Denis Myšákkal a nyolcadik helyen ért célba. ,,Ez jó eredménynek mondható. Először indultunk a felnőttek között egy ilyen erős mezőnyben,“ nyilatkozta Tibcsi. Vízre ült az szlovák olimpiai K4-esben is, amely 11. lett. ,,Sajnos, a felkészülés alatt Erik Vlček, és én is beteg voltam. Keveset edzettünk együtt. A formánk nem volt a legjobb, de ez így van rendbe. Csúcsformába augusztusban, az olimpián kell lenni,“ mondta Linka Tibi. Legközelebb a račicei Világ Kupán fognak versenyezni, majd júniusban jön a moszkvai Európa-bajnokság.

A szlovák válogatott legjobb eredményét a K4-es 200 méteren érte el, 4. lett. Ebben a csapatban kapott helyet Jakubík Gábor is. A somorjai kajakozó Martin Jankoveccel a K 2 1000 méteren 11. lett.

Farkas Vince két számban indult. A C1 ezer méteren 16. lett, a C 1 5 000 méteren pedig 11.