Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Méri Eszter: tornagyőzelem Szabadkán!

2018. ápr. 23

Remek siker! A Somorjai Tenisz Klub tagja Méri Eszter lett a szabadkai junior nemzetközi torna győztese! Bravó Eszti!

Nagyon erős mezőny volt Szerbiában, Eszternek a győzelemhez öt találkozót kellett megnyernie. Az első meccsen a hazai Vidanovicsot 6:0, 6:0-ra győzte le. ,,Jó volt a kezdet, de a továbbiakban én is elvesztettem a szettet nullára,“ mosolygott Eszti. ,,Hogyan történehetett meg? Csak most kezdődött a salakos szezon. Ilyenkor tél után még puhák a pályák. Jelenleg nagyon fontos a helyes taktika,“ árulta el a somorjai Madách Imre gimnázium diákja. A döntőben az első szettet 0:6-ra elvesztette a somorjai lány. ,,Nem találtam a ritmust. A második szettben már jobban játszottam. Vezettem 4:2, majd nemsokára 4:5 volt az eredmény. A szlovén lány egy pontra volt a győzelemtől és adogatott. Sikerült azonban fordítanom. A döntő szett nagyon kiegyenlített volt, minden egyes labdáért meg kellett küzdeni. Végül győztem. Nagyon boldog vagyok. Először sikerült megnyernem egy ilyen kaliberű tornát,“ mondta Méri Eszter, aki a győzelem után autóba ült és utazott a következő tornára. ,,Vasárnaptól Pőstyénben játszom,“ zárta le Somorja város 2017-es év 5. legjobb sportolója.