Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Sikeresek voltak a somorjaik a VB-n, hamis útlevele lesz Simpsonnak?

2017. aug. 28

Ugyan a somorjai kajakosok a világbajnokságon nem szereztek érmet, ennek ellenére jó eredményeket értek el.

Ladič Gabriela először indult a felnőtt világbajnokságon. A C1 200 m-en 18. lett. ,,Elégedett vagyok, rögtön az első VB-n kiharcoltam a B-döntőt. Nagy volt a konkurencia, ennek ellenére 37 versenyző közül a 18. lettem. A legnehezebb versenyem az elődöntő volt, mivel ott volt a legjobb három kenus. Féltem, de végül sikerült kiharcolnom a részvételt a B-döntőben,“ mondta Gabi.

Farkas Vince a C1 5000 méteren 11. helyen végzett. ,,Nagyon sokan voltunk, nem sikerült a rajtom. Nagy volt a hátrányom, fokozatosan jöttem fel. Kár, hogy még nem mentünk két kört,“ jegyezte meg Vince.

Jakubík Gábor a K1 1000 méteren huszadik lett, a K4 1000 méteren pedig a szlovák hajó az 5. helyen érkezett be a célba. ,,Abban a tempóban akartunk menni, amit az elődöntőben futottunk, és még a végén rátenni egy lapáttal. Sikerült. Ugyan ez már nem olimpiai szám, de ennek ellenére remek hajók vannak. A társaim fiatalok, biztosan indulni akarnak az U23-as világbajnokságon. Lehet, hogy veszek egy hamis útlevelet, hogy én is indulhassak velük,“ nevetett a 27-éves somorjai Simpson.

Linka Tibor – Vlček Erik páros a K2 500 méteren negyedik lett, a harmadik hajóra csak 0,3 másodperc hátránya volt. ,,Nem sikerült érmet szereznünk, de ennek ellenére szép eredmény a 4. hely. Minden beleadtunk, nem okoztunk szégyent,“ mondta Tibcsi. Az olimpiai kajak-négyes ötödik lett az 500 méteren. ,,Nem csalódás ez a helyezés. Ma nem tempóztunk jól, főleg a verseny középső részén mentünk lassabban. Számunkra új ez az 500 méteres verseny, csak a felkészülés alatt tudtuk meg, hogy ebben fogunk indulni. Tudjuk, min kell dolgozni, hol kell javulnunk,“ zárta le Linka Tibor.